Usługi
Kurort dla zębów

Chirurgia stomatologiczna - Świnoujście

Chirurgia stomatologiczna to dział medycyny, który zajmuje się operacyjnym leczeniem zębów i przyzębia. Do najbardziej popularnych zabiegów zaliczyć można ekstrakcję (usunięcie) zębów lub rekonstrukcję uzębienia polegającą na wszczepieniu implantów. W centrum stomatologicznym Morze Uśmiechu w Świnoujściu zabiegi wykonywane są przez chirurgów stomatologicznych, zajmujących się na co dzień skomplikowanymi operacjami w szczecińskich szpitalach. Dzięki temu zabiegi wykonywane w naszej klinice przez chirurga stomatologicznego są bezpieczne i wyjątkowo skuteczne. Wszystkie wykonywane są przez lekarzy specjalistów z użyciem znieczulenia komputerowego. Na życzenie Pacjenta istnieje także możliwość skorzystania z sedacji wziewnej, czyli gazu rozweselającego.

Przystań dla zdrowych zębów

Usuwanie zębów

Ekstrakcja to zabieg chirurgiczny wykonywany w gabinecie stomatologicznym, który polega na usunięciu jednego lub większej liczby zębów. Zwykle stosuje się tę metodę w przypadku nieodwracalnego zapalenia miazgi i tkanek twardych, gdy leczenie kanałowe jest już niemożliwe. Inne powody to uszkodzenia mechaniczne, jak złamanie czy pęknięcie podczas wypadku czy bójki lub wskazania ortodontyczne. Decyzja o takim działaniu może wynikać ponadto z chorób przyzębia, niedrożności kanałów i niedostatecznej ilości tkanek potrzebnych do odbudowy po leczeniu kanałowym. Nierzadko usuwanie zębów przeprowadza się z powodu wywołujących znaczny ból przy wyrastaniu albo też ułożonych nieprawidłowo “ósemek”.

Czytaj więcej

Wszczepianie implantów

Jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin medycyny stomatologicznej jest implantologia. Pozwala odtworzyć zęby utracone w wyniku uszkodzeń, doznanych urazów czy nieprawidłowego dbania o higienę jamy ustnej. Implanty stomatologiczne to sztucznie wykonane korzenie zęba, które umożliwiają zamocowanie nowej korony w miejscu całkowitego ubytku zębowego. Mogą zastąpić zarówno pojedyncze zęby, jak i całe łuki zębowe. Wszczepianie ich przebiega z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego, które całkowicie eliminuje ból. Zabieg zakładania implantów stomatologicznych przebiega w kilku etapach. W pierwszej kolejności wkręca się implant (tytanową śrubę). Po zagojeniu się rany i zrośnięciu implantu z kością odsłania się implant i wkręca śrubę gojącą. Ostatni krok to założenie łącznika, na którym mocowana jest korona sztucznego zęba.

Czytaj więcej