Usługi
Kurort dla zębów

Profilaktyka stomatologiczna - Świnoujście

Odpowiednia profilaktyka stomatologiczna pozwala zachować zdrowe, mocne i piękne zęby. Zapobiega pojawianiu się bolesnych dolegliwości, a także nieprzyjemnego zapachu z ust. Codzienne dbanie o higienę jamy ustnej, takie jak regularne szczotkowanie zębów, używanie płynów do płukania i nici dentystycznych nie zastąpi systematycznych wizyt u dentysty. Tylko dzięki nim można uniknąć problemów, na które w domowych warunkach nie mamy wpływu, a przy tym otrzymać cenne wskazówki i porady dotyczące higieny jamy ustnej.

Przystań dla zdrowych zębów

Usuwanie kamienia nazębnego

Profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego to jeden z podstawowych zabiegów profilaktycznych, który powinien być wykonywany regularnie. Zapobiega rozwojowi próchnicy i zmniejsza ryzyko wystąpienia różnego rodzaju dolegliwości zębów i przyzębia. W centrum stomatologicznym Morze Uśmiechu w Świnoujściu wykonujemy zabieg usuwania kamienia nazębnego nowoczesnymi metodami, które gwarantują pełną skuteczność. Zabieg powinien być powtarzany raz na pół roku przy okazji wizyt kontrolnych. Uzupełnieniem zabiegu jest fluoryzacja, która chroni przed powstawaniem próchnicy.

Czytaj więcej

Lakowanie zębów

Lakowanie zębów to prosta, bezbolesna, a przy tym wyjątkowo skuteczna metoda zapobiegania próchnicy. Pozwala ona dotrzeć do bruzd i szczelin, które są trudne do oczyszczenia nawet w przypadku prawidłowej higieny jamy ustnej. W centrum stomatologicznym Morze Uśmiechu w Świnoujściu lakowanie zębów wykonywane jest za pomocą sprawdzonych preparatów, które wpływają w głęboką strukturę szkliwa. Dzięki temu skutecznie zabezpiecza bruzdy przed zaleganiem płytki nazębnej i ułatwia oczyszczanie zębów.

Czytaj więcej

Instruktaż higieny

Każdy Pacjent, który chce zadbać o zdrowie i wygląd swoich zębów, powinien znać najważniejsze zasady dotyczące pielęgnacji jamy ustnej. Pozwoli to uniknąć przykrych dolegliwości i utrzymać odpowiednią kondycję uzębienia. Jedną z zasad jest regularne odwiedzanie dentysty w celu wizyt kontrolnych. Zapraszamy do centrum stomatologicznego Morze Uśmiechu, gdzie przy okazji przeglądu lub wykonywania zabiegu nasi pacjenci otrzymają pełny instruktaż higieny jamy ustnej. To pozwoli im długo cieszyć się zdrowym uśmiechem.

Czytaj więcej