Usługi
Kurort dla zębów
Powrót
Powrót

Leczenie zębów mlecznych - Świnoujście

Leczenie zębów mlecznych

Leczenie zębów mlecznych u dzieci to wyjątkowo ważna kwestia. Wczesna diagnostyka próchnicy może zapobiec późniejszym problemom z zębami stałymi, nieprawidłowym rozwojem szczęki i żuchwy czy wadami zgryzu. W centrum stomatologicznym Morze Uśmiechu w Świnoujściu zajmujemy się kompleksowym leczeniem zębów mlecznych. Ponadto mamy do zaoferowania sprawdzone sposoby znieczuleń przydatne podczas poważniejszych zabiegów. Dzięki przyjaznemu podejściu do dzieci maksymalnie ograniczamy ich lęk związany z wizytą u dentysty.

Dlaczego należy leczyć zęby mleczne?

Jednym z powszechnie panujących, błędnych przekonań jest to, że zęby mleczne nie wymagają leczenia, gdyż z czasem i tak wypadną, ustępując miejsca zębom stałym. W rzeczywistości jednak próchnica pierwszych zębów, które są słabiej zmineralizowane, w wielu przypadkach przenosi się na zęby stałe, powodując nieprzyjemne dolegliwości bólowe. Ponadto jeśli dziecko zbyt wcześnie straci zęby mleczne, rozwój szczęki i żuchwy zostanie zaburzony, co może skutkować wadami zgryzu, a nawet deformacją twarzy. Z tego względu warto zadbać, aby już od najmłodszych lat odbywać z dzieckiem wizyty kontrolne u stomatologa. Dzięki temu mali Pacjenci mogą uniknąć schorzeń dentystycznych oraz nauczyć się podstawowych zasad higieny jamy ustnej.

Kiedy zgłosić się na wizytę z zębami mlecznymi?

Pierwsza wizyta stomatologiczna dziecka powinna odbyć się jak najszybciej po rozpoczęciu okresu ząbkowania. Im wcześniej rodzice zabiorą swojego malucha do dentysty, tym lepiej dla niego, gdyż już na wczesnym etapie będzie można ocenić rozwój uzębienia mlecznego. Oczywiście lekarz nie przeprowadza w tym okresie żadnych zabiegów, ale udziela cennych porad dotyczących higieny jamy ustnej u niemowląt. Warto pamiętać, aby konsultować się specjalistą mniej więcej co pół roku. Dzięki systematycznym wizytom i wczesnej diagnozie można podjąć szybkie leczenie, co pozwoli utrzymać zdrowie zębów mlecznych i zapewni prawidłowy rozwój uzębienia stałego w przyszłości.