Usługi
Kurort dla zębów
Powrót
Powrót

Badanie jamy ustnej - Świnoujście

Badanie jamy ustnej - podstawa prawidłowej diagnostyki.

Podstawowe badanie jamy ustnej umożliwia wykrycie różnych dolegliwości stomatologicznych. W centrum stomatologicznym Morze Uśmiechu w Świnoujściu jest ono wykonywane na każdej wizycie kontrolnej i diagnostycznej. Po dokładnych oględzinach i ocenie stanu jamy ustnej stomatolog określa, czy zachodzi konieczność leczenia mającego na celu wyeliminowanie ognisk próchnicowych i innych problemów, z którymi się boryka Pacjent.

Na czym polega badanie jamy ustnej?

Podstawowy przegląd obejmuje ocenę stanu uzębienia, błon śluzowych, dziąseł, a także łuków zębowych. Rutynowe jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego panoramicznego u osób dorosłych raz na 2-3 lata, a u dzieci w wieku rozwojowym raz w roku. Dodatkowe zdjęcia RTG punktowe wykonywane są w razie doraźnej potrzeby. Co kilka miesięcy zęby zostają dodatkowo oczyszczone kamienia, osadów i płytki nazębnej. W przypadku kiedy zęby wymagają leczenia, lekarz przedstawia pacjentowi możliwe rozwiązania i ustala z nim harmonogram i kosztorys leczenia.

Jak często powinno być wykonywane badanie jamy ustnej?

Wielu dolegliwości można uniknąć, regularnie odwiedzając dentystę. Każdy dorosły człowiek powinien przynajmniej dwa razy w roku poddawać się badaniom jamy ustnej. Częstsza potrzeba zachodzi w przypadku palaczy, osób nadużywających alkoholu, chorych na cukrzycę czy kobiet w ciąży, gdyż występuje u nich podwyższone ryzyko występowania chorób zębów i dziąseł. W przypadku dzieci, które są szczególnie narażone na próchnicę, częstotliwość wizyt powinna wynosić minimum 4 razy w roku, rozpoczynając od pojawienia się pierwszych zębów.