Usługi
Kurort dla zębów

Stomatologia zachowawcza - Świnoujście

Podstawową specjalnością dentystyczną, którą zajmujemy się w centrum Morze Uśmiechu w Świnoujściu, jest stomatologia zachowawcza. Dziedzina ta skupia się na działaniach leczniczych, które mają na celu utrzymać naturalne uzębienie. Obejmuje ona czynności, takie jak usuwanie próchnicy, odbudowa zniszczonych tkanek zęba, a także odtwarzanie funkcji zębów i ich estetyki. Wszystkie zabiegi wykonywane są z zastosowaniem znieczulenia komputerowego The Wand i Calaject. Dzięki elektronicznemu sterowaniu podawania znieczulenia nie ma uczucia rozpierania tkanek, a po zakończeniu zabiegu nie występuje długotrwały efekt odrętwienia.

Przystań dla zdrowych zębów

Wypełnianie ubytków

Co zrobić, gdy w zębie pojawia się potocznie mówiąc “dziura”? Koniecznie jest uzupełnienie utraconych tkanek. Wypełnianie ubytków to jedna z podstawowych metod leczenia zębów dotkniętych próchnicą pozwalająca przywrócić im odpowiedni kształt oraz prawidłowe funkcje. Jakie czynności wykonywane są w gabinecie stomatologicznym u osoby, którą dotknęła ta choroba?

Czytaj więcej

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe (endodontyczne) to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów stomatologicznych. W wielu przypadkach może być ostatnią szansą na uratowanie zęba przed jego usunięciem. Metoda wykorzystywana jest przy nieodwracalnym zapaleniu miazgi zębowej będącej zwykle powikłaniem nieleczonej próchnicy. Na skutek rozwoju zakażenia Pacjent może odczuwać silny ból. Leczenie kanałowe polega na usunięciu zmienionej chorobowo miazgi z kanałów korzeniowych, następnie ich oczyszczeniu i dezynfekcji, a następnie wypełnieniu specjalnym materiałem. Zwykle leczenie endodontyczne odbywa się w ciągu 1-2 wizyt i kończy odbudową zniszczonej części korony zęba.

Czytaj więcej