Usługi
Kurort dla zębów

Stomatologia dziecięca - Świnoujście

Ze względu na szczególną budowę jamy ustnej u najmłodszych pedodoncja, czyli stomatologia dziecięca to oddzielna dziedzina medycyny. Zajmuje się głównie problemami ząbkowania i jego zaburzeń, leczenia zębów mlecznych i stałych niedojrzałych, wad zgryzu, a także profilaktyki próchnicy. W centrum stomatologicznym Morze Uśmiechu w Świnoujściu przyjmuje stomatolog dziecięcy, który specjalizuje się w leczeniu małych Pacjentów za pomocą mało inwazyjnych i całkowicie bezbolesnych metod. Ze względu na szczególnie przyjazne podejście pomagamy uniknąć przykrych wspomnień związanych z wizytą u dentysty, które mogłyby objawiać się późniejszym lękiem przed zabiegami stomatologicznymi w dojrzałym wieku.

Przystań dla zdrowych zębów

Profilaktyka dziecięca

Odpowiednia profilaktyka stomatologiczna u dzieci ma duże znaczenie, gdyż próchnica zębów mlecznych bardzo szybko się rozprzestrzenia. W związku z tym warto odbywać regularne wizyty kontrolne, dzięki którym zostaną zauważone nawet najmniejsze ubytki. W centrum stomatologicznym Morze Uśmiechu w Świnoujściu przeprowadzamy profilaktyczne badania diagnostyczne i dbamy o zdrowie zębów dzieci z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń oraz szybkich, nieinwazyjnych i całkowicie bezbolesnych metod leczenia. Kładziemy duży nacisk na przyjazne podejście, co pozwala skutecznie zredukować stres u najmłodszych pacjentów i zbudować z nimi relację opartą na zaufaniu.

Czytaj więcej

Leczenie zębów mlecznych

Leczenie zębów mlecznych u dzieci to wyjątkowo ważna kwestia. Wczesna diagnostyka próchnicy może zapobiec późniejszym problemom z zębami stałymi, nieprawidłowym rozwojem szczęki i żuchwy czy wadami zgryzu. W centrum stomatologicznym Morze Uśmiechu w Świnoujściu zajmujemy się kompleksowym leczeniem zębów mlecznych. Ponadto mamy do zaoferowania sprawdzone sposoby znieczuleń przydatne podczas poważniejszych zabiegów. Dzięki przyjaznemu podejściu do dzieci maksymalnie ograniczamy ich lęk związany z wizytą u dentysty.

Czytaj więcej

Gaz rozweselający

Zastosowanie gazu rozweselającego, czyli podtlenku azotu to coraz popularniejsza metoda umożliwiająca uspokojenie dzieci odczuwających silny lęk przed zabiegami dentystycznymi. Wbrew pozorom środek nie działa przeciwbólowo, a jedynie obniża aktywność układu nerwowego bez wyłączenia świadomości. Sedacja wziewna jest w pełni bezpieczna i może być stosowana zarówno u dorosłych, jak i dzieci z wyjątkiem kobiet w ciąży. Nasze centrum stomatologiczne Morze Uśmiechu w Świnoujściu jako jedyne w najbliższej okolicy posiada profesjonalne urządzenie do podawania gazu rozweselającego. Wykorzystujemy je podczas wykonywania zabiegów, dzięki czemu w wielu przypadkach nie ma potrzeby podawania dodatkowych środków znieczulających.

Czytaj więcej