Usługi
Kurort dla zębów
Powrót
Powrót

Gaz rozweselający - Świnoujście

Gaz rozweselający - skuteczna metoda zmniejszania lęku przed wizytą u dentysty

Zastosowanie gazu rozweselającego, czyli podtlenku azotu to coraz popularniejsza metoda umożliwiająca uspokojenie dzieci odczuwających silny lęk przed zabiegami dentystycznymi. Wbrew pozorom środek nie działa przeciwbólowo, a jedynie obniża aktywność układu nerwowego bez wyłączenia świadomości. Sedacja wziewna jest w pełni bezpieczna i może być stosowana zarówno u dorosłych, jak i dzieci z wyjątkiem kobiet w ciąży. Nasze centrum stomatologiczne Morze Uśmiechu w Świnoujściu jako jedyne w najbliższej okolicy posiada profesjonalne urządzenie do podawania gazu rozweselającego. Wykorzystujemy je podczas wykonywania zabiegów, dzięki czemu w wielu przypadkach nie ma potrzeby podawania dodatkowych środków znieczulających.

Dlaczego warto skorzystać z sedacji wziewnej podczas zabiegów przeprowadzanych u dzieci?

Istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na sedację wziewną podczas wykonywania zabiegu stomatologicznego u dziecka. Jedną z największych zalet tego rozwiązania jest znaczne zmniejszenie lęku przed wizytą u dentysty. W centrum stomatologicznym Morze Uśmiechu w Świnoujściu podawaną dawkę podtlenku azotu dobieramy indywidualnie, zwiększając lub spłycając stan rozluźnienia w zależności od reakcji Pacjenta. Choć samo stosowanie gazu rozweselającego nie działa przeciwbólowo, to jednak może częściowo znieść odczuwanie bólu. Dzięki temu w wielu przypadkach nie ma potrzeby stosowania znieczulenia ogólnego lub miejscowego.

Na czym polega znieczulenie gazem rozweselającym?

Przed każdym podaniem gazu rozweselającego lekarz stomatolog przeprowadza wywiad i badanie, aby upewnić się, że metoda może zostać zastosowana. Duże znaczenie mają informacje dotyczące chorób ogólnych, alergii czy przyjmowanych pokarmów, gdyż pacjent nie powinien jeść dwie godziny przed zabiegiem. Po przeprowadzeniu rozeznania dziecko otrzymuje specjalną maseczkę do sedacji wziewnej. Po jej założeniu można przystąpić do zabiegu. Podany gaz rozweselający sprawia, że mali pacjenci czują się zrelaksowani i obojętni na otaczającą rzeczywistość. Mogą wystąpić również marzenia senne, co pozwala odwrócić uwagę od lęku i bólu podczas zabiegu.