Usługi
Kurort dla zębów

Diagnostyka stomatologiczna - Świnoujście

Czym zajmuje się diagnostyka stomatologiczna? Jest to szereg działań mających na celu ewentualne wykrycie i rozpoznanie chorób jamy ustnej i w razie potrzeby objęcie Pacjenta określonym sposobem leczenia. W trakcie przeglądu w gabinecie Morze Uśmiechu w Świnoujściu, a także późniejszych wizyt kontrolnych przeprowadzamy wywiad z Pacjentem oraz badanie jamy ustnej (przyzębia, tkanek twardych zęba, stanu dziąseł, błony śluzowej, węzłów chłonnych, stawów skroniowo-żuchwowych), jeśli zaistnieje taka konieczność wykonujemy także zdjęcia RTG.

Przystań dla zdrowych zębów

Badanie jamy ustnej

Podstawowe badanie jamy ustnej umożliwia wykrycie różnych dolegliwości stomatologicznych. W centrum stomatologicznym Morze Uśmiechu w Świnoujściu jest ono wykonywane na każdej wizycie kontrolnej i diagnostycznej. Po dokładnych oględzinach i ocenie stanu jamy ustnej stomatolog określa, czy zachodzi konieczność leczenia mającego na celu wyeliminowanie ognisk próchnicowych i innych problemów, z którymi się boryka Pacjent.

Czytaj więcej

Zdjęcie rentgenowskie

W ramach kompleksowej diagnostyki stanu jamy ustnej w centrum stomatologicznym Morze Uśmiechu w Świnoujściu wykonujemy zdjęcia rentgenowskie. Pozwalą one dokładnie zobrazować uzębienie wraz z tkankami kostnymi szczęki i żuchwy oraz stawami skroniowo - żuchwowymi. Dzięki temu można z dużą dokładnością przeanalizować układ zębów i zmiany patologiczne w jego obrębie, wykryć próchnicę na powierzchni stycznych zębów i już na wczesnym etapie zdiagnozować większość dolegliwości. W zależności od zapotrzebowania wykonujemy zarówno zdjęcie RTG panoramiczne, jak i zdjęcia punktowe obrazujące pojedyncze zęby w dużej rozdzielczości. Zdjęcia wykonywane są na miejscu w technice cyfrowej, przy minimalnej dawce promieniowania.

Czytaj więcej