Usługi
Kurort dla zębów
Powrót
Powrót

Zdjęcia rentgenowskie - Świnoujście

Zdjęcie rentgenowskie - niezbędny element skutecznej diagnostyki

W ramach kompleksowej diagnostyki stanu jamy ustnej w centrum stomatologicznym Morze Uśmiechu w Świnoujściu wykonujemy zdjęcia rentgenowskie. Pozwala one dokładnie zobrazować uzębienie wraz z tkankami kostnymi szczęki i żuchwy oraz stawami skroniowo - żuchwowymi. Dzięki temu można z dużą dokładnością przeanalizować układ zębów i zmiany patologiczne w jego obrębie, wykryć próchnicę na powierzchni stycznych zębów i już na wczesnym etapie zdiagnozować większość dolegliwości. W zależności od zapotrzebowania wykonujemy zarówno zdjęcie RTG panoramiczne, jak i zdjęcia punktowe obrazujące pojedyncze zęby w dużej rozdzielczości. Zdjęcia wykonywane są na miejscu w technice cyfrowej, przy minimalnej dawce promieniowania.

Kiedy należy wykonać RTG zębów?

Wykonanie RTG zębów zalecane jest niemal zawsze w przypadku wystąpienia dolegliwości w obrębie jamy ustnej. Pozwala ono wykryć zmiany, które nie są widoczne gołym okiem lub podczas badania zgłębnikiem. Wskazaniem do badania radiologicznego może być:

  • diagnostyka i leczenie zmian próchnicowym,
  • planowany zabieg ekstrakcji zęba,
  • planowanie i przebieg leczenia kanałowego,
  • diagnostyka stanów zapalnych,
  • planowanie leczenia ortodontycznego, protetycznego lub implantologicznego,
  • ocena wypełnień,
  • ocena skuteczności leczenia czy przeprowadzonego zabiegu.

Co warto wiedzieć o RTG zębów?

Wykonanie zdjęcia rentgenowskiego zębów to szybkie i w pełni bezbolesne badanie. Polega na prześwietleniu organizmu promieniami X. Centrum stomatologiczne Morze Uśmiechu w Świnoujściu dysponuje nowoczesnym sprzętem cyfrowym, który zapewnia idealną jakość zdjęć przy jednoczesnym wykorzystaniu jak najmniejszej dawki promieniowania. Dzięki temu możliwa jest skuteczna diagnostyka, a przy tym zachowanie bezpieczeństwa Pacjentów.