Usługi
Kurort dla zębów

Protetyka - Świnoujście

Protetyka stomatologiczna to dział medycyny, który ma zadanie odtworzyć pierwotne warunki zgryzowe po utracie naturalnych zębów lub po ich poważnym uszkodzeniu. Wykorzystywane są do tego zarówno uzupełnienia stałe i wyjmowane. W centrum stomatologicznym Morze Uśmiechu w Świnoujściu wykonujemy mosty i korony protetyczne, a także protezy ruchome lub rozwiązania kombinowane, które są połączeniem elementów ruchomych ze stałymi uzupełnieniami. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań oferowane wypełnienia protetyczne są wyjątkowo wygodne, a przy tym estetyczne. Zobacz usługę protetyczną, która Cię interesuje.

Przystań dla zdrowych zębów

Korony i mosty

Korony to nakładki, które nakłada się na zęby zniszczone próchnicą, martwe, np. po leczeniu kanałowym lub też w celu rekonstrukcji prawidłowego zgryzu. Do ich wykonania wykorzystywana jest porcelana na podbudowie z odpowiednio przystosowanego do warunków panujących w jamie ustnej metalu lub cyrkonu. Przy wykorzystaniu techniki komputerowej tworzy się szablony, według których powstaje właściwa nasadka dopasowana do indywidualnych potrzeb danego Pacjenta. Dobrze dobrana i osadzona może posłużyć wiele lat.

Czytaj więcej

Protezy

Protezy ruchome to rodzaj uzupełnienia protetycznego wyjmowanego z jamy ustnej przez Pacjenta. Rozwiązanie to najczęściej wykorzystuje się w sytuacji, kiedy ze względu na ilość lub rozmieszczenie uzębienia nie można zastosować protezy stałej. Protezy ruchome mogą opierać się na dziąsłach lub dziąsłach i zębach. Protezy ruchome całkowite lub częściowe uzupełniane są elementami mocującymi takimi jak klamry, rygle, zasuwy i teleskopy. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala uzyskać zadowalający efekt wizualny, a przy tym dużą funkcjonalność w przystępnej cenie. Dzięki temu istnieje możliwość przywrócenia wyglądu oraz możliwości żucia i wyraźnej mowy.

Czytaj więcej