Usługi
Kurort dla zębów

Ortodoncja - Świnoujście

Ortodoncja to dział stomatologii zajmujący się leczeniem wad zgryzu i szczękowo - twarzowych, a także korygowaniem nieprawidłowości zębowych. Nowoczesne metody leczenia mogą być stosowana zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Prawidłowo przeprowadzone zabiegi zapobiegają chorobom przyzębia, likwidują przeciążenia i stłoczenia zębów, a także poprawiają wymowę i estetykę uśmiechu. W centrum stomatologicznym Morze Uśmiechu w Świnoujściu przeprowadzamy szczegółowy wywiad oraz badanie jamy ustnej Pacjenta, aby poznać jego potrzeby i zdobyć informacje o stanie zdrowia. W celu leczenia wykorzystywane są aparaty ortodontyczne. W czasie ich noszenia co cztery tygodnie przeprowadzane są wizyty kontrolne. Po zdjęciu aparatu ortodontycznego mogą zostać podjęte dodatkowe działania stabilizujące, mające na celu utrzymanie efektu leczenia.

Przystań dla zdrowych zębów

Aparaty wyjmowane

Aparaty ortodontyczne wyjmowane to rozwiązanie najczęściej stosowane u dzieci. Składają się z akrylowej płyty, elementów wykonanych z drutu, a także śrub i sprężyn. Mogą być przeznaczone na jedną lub obie szczęki jednocześnie. Leczenie za pomocą aparatów wyjmowanych polega na ich samodzielnym zakładaniu i zdejmowaniu na określoną ilość godzin w ciągu doby. Każdy z elementów aparatu może mieć inną funkcję, taką jak na przykład poszerzenie łuku zębowego, wychylenie zęba lub grupy zębów czy przesunięcia zęba do luki po usuniętym zębie. Aparaty wyjmowane pomagają uzyskać prawidłowy zgryz i odpowiednią ilość miejsca dla zębów, a także wyeliminować nieprawidłowe nawyki, takie jak ssanie palca czy obgryzanie paznokci. W niektórych przypadkach pozwalają pozbyć się wad wymowy.

Czytaj więcej

Aparaty stałe

Aparaty ortodontyczne stałe są przymocowane do zębów na cały okres leczenia wynoszący zwykle około dwóch lat. Choć na ogół są kojarzone z prostowaniem zębów, to jednak spełniają wiele innych ważnych funkcji mających na celu korygowanie wad zgryzu. Obecnie do wyboru są zarówno tradycyjne modele metalowe, jak i wykonane z kompozytów, porcelany lub kryształu. Nie ma konkretnie określonych warunków, które trzeba spełnić, aby móc leczyć się za pomocą aparatu stałego. Aparaty mogą być zakładane niemal w każdym wieku, jednak u dzieci powinny być stosowane dopiero w momencie wyrżniętych wszystkich stałych zębów.

Czytaj więcej