Usługi
Kurort dla zębów
Powrót
Powrót

Lakowanie zębów - Świnoujście

Lakowanie zębów - zapobiegaj powstawaniu próchnicy

Lakowanie zębów to prosta, bezbolesna, a przy tym wyjątkowo skuteczna metoda zapobiegania próchnicy. Pozwala ona dotrzeć do bruzd i szczelin, które są trudne do oczyszczenia nawet w przypadku prawidłowej higieny jamy ustnej. W centrum stomatologicznym Morze Uśmiechu w Świnoujściu lakowanie zębów wykonywane jest za pomocą sprawdzonych preparatów, które wpływają w głęboką strukturę szkliwa. Dzięki temu skutecznie zabezpiecza bruzdy przed zaleganiem płytki nazębnej i ułatwia oczyszczanie zębów.

Na czym polega lakowanie zębów?

Zabieg lakowania zębów rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia powierzchni zębów. Następnie nakłada się na nie cienką warstwę laku. Ze względu na płynną postać preparatu skutecznie wypełnia on i uszczelnia wszelkiego rodzaju zagłębienia i bruzdy. W końcowym etapie lak zostaje utwardzony światłem ultrafioletowym.

Kiedy powinno wykonywać się lakowanie zębów?

Pierwsze lakowanie najlepiej wykonać możliwie jak najszybciej po wyrznięciu się trzonowych zębów stałych czyli w wieku ok. 6-8 lat. Następnie zabieg ten powinien być powtarzany przy okazji wizyt kontrolnych u stomatologa, aby na bieżąco lakować kolejno pojawiające się zęby. Warunkiem wykonania lakowania jest brak jakichkolwiek oznak próchnicy na powierzchni zęba.