Usługi
Kurort dla zębów
Powrót
Powrót

Usuwanie kamienia nazębnego - Świnoujście

Usuwanie kamienia nazębnego w Świnoujściu - podstawowy zabieg profilaktyczny.

Profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego to jeden z podstawowych zabiegów profilaktycznych, który powinien być wykonywany regularnie. Zapobiega rozwojowi próchnicy i zmniejsza ryzyko wystąpienia różnego rodzaju dolegliwości zębów i przyzębia. W centrum stomatologicznym Morze Uśmiechu w Świnoujściu wykonujemy zabieg usuwania kamienia nazębnego nowoczesnymi metodami, które gwarantują pełną skuteczność. Zabieg powinien być powtarzany raz na pół roku przy okazji wizyt kontrolnych. Uzupełnieniem zabiegu jest fluoryzacja, która chroni przed powstawaniem próchnicy.

Jakie są metody usuwania kamienia nazębnego?

Aktualnie istnieją dwie metody usuwania kamienia nazębnego. Dostosowywane są do rodzaju złogów pokrywających zęby. Zwykle w celu osiągnięcia pełnej skuteczności czyszczenia wykorzystywane są obie.

  • Skaling - to najskuteczniejsza metoda usuwania kamienia nazębnego wykorzystywana głównie do twardych złogów. W naszym centrum stomatologicznym Morze Uśmiechu wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, którego działanie opiera się na wytwarzaniu fal ultradźwiękowych. Po przeprowadzeniu zabiegu oczyszczone powierzchnie zostają wypolerowane, dzięki czemu efekt utrzymuje się dłużej, a Pacjent ma uczucie gładkości zębów.
  • Piaskowanie - zabieg ten przeprowadzany jest zwykle w celu uzupełnienia skalingu. Polega na czyszczeniu zębów przy pomocy specjalnej piaskarki, która rozpyla pod ciśnieniem wodę zmieszaną z drobnym proszkiem ściernym. Metoda ta pozwala usunąć resztki kamienia nazębnego i osad z trudno dostępnych miejsc, a także pozbyć się nieestetycznych przebarwień.

Dlaczego konieczne jest regularne usuwanie kamienia nazębnego?

Aby utrzymać zdrowie w obrębie jamy ustnej, poza podstawową higieną, raz na pół roku powinno się wykonać zabieg usuwania kamienia nazębnego. To działanie profilaktyczne, które zapobiega rozwojowi chorób stomatologicznych, a także pomaga rozwiązać problemy z nieświeżym oddechem. Ma to duże znaczenie również dla całego organizmu, gdyż patogeny bytujące w jamie ustnej mogą być przyczyną chorób układu pokarmowego, odpornościowego, a także serca i nerek.